עופר קורנפלד  

שאלות אישיות עם עופר קורנפלד

מתוך תוכניתו של יעקוב אגמון, גל"צ, 18/12/04 עורך: אלעד שמחיוף

עופר קורנפלד נולד בשנת 1962 בקריית אתא, לאם מורה ואב טכנאי. בתקופת הלימודים בבית הספר השתעמם בעיקר, וזאת מכיוון שלמד את החומר בעצמו תוך מספר ימים ובכל שאר הזמן לא עשה כלום. כשהגיע לכתה י' הודיע להוריו שמשעמם לו בבית הספר ושאין בכוונתו להמשיך ללמוד. הוריו, שהכירו בחשיבות החינוך, שוחחו עם מנהל בית הספר והוחלט שעופר יקפוץ כיתה. את לימודיו בתיכון סיים קורנפלד בגיל 16, אז החליט להירשם ללימודי אלקטרוניקה ומחשבים בטכניון.

כשהגיעה העת להתגייס לצה"ל הלך קורנפלד למסלול עתודה, שבמהלכו היה יכול להמשיך את לימודיו בטכניון, ובחופשות היה חוזר לבסיס. באותה תקופה פרצה מלחמת לבנון וקורנפלד נשלח להילחם בחזית. המראות הקשים של המלחמה גרמו לשינוי חד בפרספקטיבה ובעמדות הפוליטיות שלו: "הגעתי להבנה שמלחמה זה לא דבר טוב", אומר קורנפלד, "כל שנות ילדותי גדלתי על סיפורי הגבורה של מלחמת ששת הימים ויום כיפור, פתאום אני הייתי חלק מזה וההרגשה הייתה שזה ההפך הגמור".

מאז החל קורנפלד להתעסק בפוליטיקה. בהתחלה היה מגיע להפגנות, וככל שהזמן עבר, גברה המודעות שלו. לאחר שסיים את הצבא בגיל 25 החליט קורנפלד לחפש שותפים ולפתוח חברה. באותם שנים החל ענף ההיי-טק לצמוח והתעשייה כולה הייתה מונעת מסכומי כסף אדירים, אולם קורנפלד מצידו, רצה להקים חברה שתהווה סביבת עבודה מהנה ורגועה, בה "הכסף לא היה חשוב".

להבדיל מחברות רבות שהוקמו בעקבות רעיון של מוצר, חברת "גאיה" הוקמה תחילה, ורק אז החלו השלושה לחשוב על מוצר. בסופו של תהליך החשיבה העלתה החברה מוצר בתחום הטלקומוניקציה, שהרחיב את אפשרויות הטלפון הסלולרי בחו"ל. עד מהרה החלה החברה לגדול ולצמוח, כאשר כעבור שנה עמד המחזור השנתי שלה על כ-6 מיליון דולר והיא החזיקה 50 עובדים. באפריל 2000, בשיאו של ענף ההיי-טק והנאסד"ק נמכרה חברת "גאיה" ל"קומברס" האמריקנית בסכום של 25 מיליון דולר.

בשנות ה-40 המוקדמות לחייו מצא את עצמו קורנפלד במצב שבו הוא לא מחויב לעבוד עוד יום בחייו על מנת להתפרנס. הרצון לשנות בער בו והוא הרגיש שהוא מחויב לפחות לנסות  להתחיל את דרכו בפוליטיקה. בשנת 2001 הצטרף לקמפיין הבחירות של אהוד ברק והתמודד בעצמו בבחירות המחוזיות של מפלגת העבודה. בעקבות הדברים שלמד החליט שעליו לעשות מעשה ולדחוף את צעירי המפלגה, וכך הקים קורנפלד את קבוצת "עבודה חדשה" או בשמה השני "הדור הבא". קבוצה זו היא מיני מפלגה בתוך מפלגת "העבודה" שמכילה צעירים שרוצים לבנות מפלגה חדשה על בסיס המפלגה הישנה. בבחירות הארציות הבאות רוצה קורנפלד לרוץ לרשימה לכנסת, כשהמטרה הסופית היא להחזיק בתיק שר האוצר: "בינתיים אני לומד המון על המשחק הפוליטי, זה מקצוע מסובך. צריך להיות טוב במגוון רחב מאוד של תחומים. אני מקווה שאצליח להיות פוליטיקאי מסוג חדש".

^

Open Window
עופר קורנפלד בתוכניתה של שירה פליקס,
ערוץ 10

Open Window
עופר קורנפלד בתוכניתו של יעקוב אגמון, גל"צ, 18.12.04

© 2005 עופר קורנפלד כל הזכויות שמורות