עופר קורנפלד  

עופר קורנפלד
מיליונר היי-טק ומהנדס תוכנה. יליד קריית אתא ובן לאב טכנאי ייצור ולאם מורה. חברת ההיי טק שלו ושל שני שותפיו, גאיה, נמכרה לפני ארבע שנים לקומברס תמורת 26 מילון דולר. פעיל התחום החברתי כלכלי. נשוי לאורית, תומכת לידה במקצועה, ואב לשני בנים, בני 14 ותשע. תושב רמת-גן

מתי בפעם האחרונה...?

איילת קדם, 7 ימים, ידיעות אחרונות, 8/10/2004

...חשבת לחסוך כסף?
זה מוזר לחשוב במושגים של חיסכון כשיש הרבה כסף. אבל אני חושב במושגים האלה. כשאני הולך עם הבן שלי לחנות צעצועים והוא מבקש צעצוע, אני שואל אותו: "אתה חושב שזה שווה את הכסף?" ואז הוא מתלבט אם זה שווה את הכסף או לא. וכשלפני שבוע השתחרר לי איזה סכום כסף, כמה אלפי שקלים מתוכניות חיסכון, חשבתי איך נכון להשקיע את זה. לכאורה, זה לא משהו שהייתי אמור לחשוב עליו. אבל אני ממשפחת פועלים, מבית מאוד חסכן, ואי אפשר להתנתק מהערכים האלה באמת. אז אני חי באופן מאוד דומה לאיך שחייתי פעם, לפני שמכרתי את החברה. נוסע באותה מכונית טויוטה ולובש את אותם הבגדים. הכסף נתן לי בעיקר את האפשרויות לעשות את הדברים שחשובים לי באמת. בבחירות הבאות את אתמודד כדי להיות בכנסת.

...עשית מעשה אמיץ?
לפני חודשיים. נסעתי על ז'בוטינסקי ב-12 הלילה ופתאום אני רואה איש אחד מרביץ לאשתו. עומד לידה ומנופף בידיים, ומדי פעם יורדת ממנו עליה איזו מכה. עצרתי את הרכב, ירדתי והתחלתי לדבר איתו. הוא התחיל לצעוק עליי והעביר אליי את האלימות שלו אבל לא הרביץ, והאישה ברחה. אם הוא היה מרביץ לי, לא היה לי אכפת לקבל מכות. בקריית- אתא למדתי שלא מתים מזה.

...קיבלת מכות?
כשהייתי בן 16. קריית אתא הייתה מקום די אלים. הסתובבו אצלנו עם דוקרנים וסכינים. לא הייתי חננה, אבל יום אחד עברתי ברחוב ומישהו הרביץ לחבר שלי. התערבתי וחטפתי. אחרי איזה זמן באו נערים לקן שלנו של השומר הצעיר והרביצו למדריכה. אז אני הרבצתי להם וחטפתי. אחר כך לקחתי את אבא שלי, הלכנו אליהם הביתה ועשינו סולחה. וזה עבד, בטח עבד.

...ביקשו ממך עזרה כספית?
כל הזמן פונים אליי בבקשות לעזרה, בנוסח "אני מסכן נורא, החיים שלי נורא קשים אני לא מוצא עבודה". לפני חודש, למשל, היה מישהו כזה שפנה אליי כי הוא נורא מסכן. אמרתי לו שאני לא נותן כסף לאנשים מסכנים, כי אין לי מספיק כסף בשביל לעזור לכולם. הייתי מאוד אדיב ומאוד מנומס, ואמרתי לו שאני לא רוצה. מה שאני בדרך כלל אומר. מישהו גם הזמין אותי לשיחה ורצה שאשקיע בסרט שלו. זה היה איזשהו במאי, שאת השם שלו אני לא זוכר, אבל אמרו לי שהוא ידוע. הייתה לנו שיחה מאוד מעניינת על נושא הסרט, ואז הבנתי שהוא סתם רוצה שאני אשקיע. שלא באמת אכפת לו ממני.

...הרגשת שאתה מאושר?
זה היה באנגליה, לפני חודש. טיפסנו על ההר הכי גבוה שם, והגעתי לפסגה והסתכלתי על הנוף, מזיע, עייף, מלא אבק ומאושר.

...חשבת לגור באזור יוקרה?
אני לא רוצה לגור בסביון. בחרתי את הבית הנוכחי שלי ברמת גן, כדי שיהיה קרוב לבית הספר של הילדים. אני חושב שכשהם יסיימו את בית הספר ולא אהיה יותר קשור למרחב הגיאוגרפי הזה, ארצה לגור במקום שהוא קרוב לטבע.

...נסעת לשטחים?
לפני חודש וחצי. נסעתי עם תנועת שובי, שאני חבר בה (נשים למען יציאה מעזה), לרפיח-ים. כדי לבקר אנשים שרוצים להתפנות ולא יכולים בגלל שאין להם כסף. כשהגענו לשם הייתה מהומה גדולה ברחוב של כאלה שלא רוצים להתפנות. עברה שם חבורה גדולה של תושבי היישוב, ושמעתי אותם מפטירים: "עוד פעם האשכנזים האלה", למרות שלא כולנו היינו אשכנזים. מה שאומר שהעדתיות היא הקונטקסט המרכזי בפוליטיקה הישראלית.

...בבית?
אני בוכה הרבה. כשמכרתי את החברה שלי. הייתה תקופת אבל מאוד ארוכה. כי אני ושני השותפים שלי בנינו את החברה במשך שבע שנים. וזה היה מפעל החיים שלי. אז בכיתי הרבה. גברים בוכים. הם רק לא מודים בזה. אני מאוד גאה בדמעות שלי. זה נראה לי חיוני, שאנשים יהיו מחוברים לרגשות שלהם.

קנית בגדים?
לפני חודשיים. חברה שלי אמרה לי: "אתה לא יכול יותר ללבוש את הבגדים האלה שלך". אז החלפתי הכול וזרקתי חולצות ומכנסיים מהארון, שכבר היו מהוהים. לפני זה לא קניתי בגדים במשך שנה שלמה. דחיתי את זה שוב ושב. ואז, ביום אחד, קניתי חמש חולצות וארבעה זוגות מכנסיים.

...עישנת?
היום בבוקר. כשאני במתח, אני מעשן. בפריימריס עישנתי הרבה, בתקופות לא לחוצות אני בקושי מעשן.

...היית במכון כושר?
לפני יומיים. אני מתאמן עכשיו שלוש פעמים שבוע, כי העבודה הפוליטית דורשת הרבה מאמץ. כל הזמן זזים, וזה דורש המון אנרגיה. ואני יודע שכשאני במשקל יותר נמוך, אז יותר קל לי לזוז. וככל שאני מקדיש פחות אנרגיה לאוכל, יש לי יותר אנרגיה לאנשים. בדרך כלל אני אוכל יותר מידי ומתאמן פחות מידי. אז עכשיו אני בדיאטה ואוכל נורא מעט.

...עבדת?
לפני ארבע שנים. אחרי שמכרתי את החברה, עוד עבדתי בה איזה חצי שנה.

...היית נתון לסערת רגשות?
אני כל הזמן בסערה רגשית, אני בנאדם סוער. אני נראה לך רגוע ושליו?

...הציעו לך הצעה מפתה?
חבר שלי הציע שניסע לטרק בהימלאיה. מאוד רציתי לעזוב הכול ולנסוע לשלושה שבועות. אז לא נסעתי. אני מרגיש שאני עושה דברים חשובים מדי.

...יצאת לפאב?
לפני שלושה שבועות. חבר גרוש שלי הזמין אותי לראות מה לא עובד לו עם בנות הפאב. הוא חושב שהן לא רוצות אותו. אבל זה ברור מה לא עובד שם: הוא לא עושה כלום, לא מתחיל עם אף אחת.

פישלת ארוחה?
כמעט פישלתי. בערב פסח, לפני ארבע שנים. אמרתי שאעשה כבש בתנור ופישלתי באופן סידרתי. בהתחלה קניתי בשר והשארתי אותו כמה ימים במקרר עד שהתקלקל. אחר כך רצתי לקצב וקניתי שוב בשר, אבל הוא לא נצלה כמו שצריך. הפיוז בתנור נשרף, והתנור הלך לי בערב ליל הסדר, כמה שעות לפני הארוחה עם ההורים של אשתי. הבאתי חשמלאי, והוא לא הצליח לתקן את התנור. נשארו שעתיים לכניסת החג, ולא ידעתי מה לעשות. בסוף חתכתי את הבשר והכנסתי אותות לשני טוסטר אובנים וככה צליתי אותו. הגעתי לארוחת החג על הדקה. מזיע, עצבני ומאוד מתוסכל ומרוגז.

הפעם הראשונה שלי
"הפעם הראשונה שבה צולמתי לעיתון הייתה לפני שמונה שנים. הייתי בכנס הומוסקסואלים הראשון בכנסת, בגלל ששתי חברות לסביות שלי הזמינו אותי, שאבוא בתור בעל ברית שלהן. כשהתחבקתי עם אחת מהן צילמו אותי, ולמחרת מצאתי את עצמי בעמוד הראשון של העיתון ובסיטואציה מביכה וחשבתי: 'מה אני אגיד ללקוחות שלי?' ואז הבנתי שאני בעצם לא צריך להגיד שום דבר".

^

Open Window
עופר קורנפלד בתוכניתה של שירה פליקס,
ערוץ 10

Open Window
עופר קורנפלד בתוכניתו של יעקוב אגמון, גל"צ, 18.12.04

© 2005 עופר קורנפלד כל הזכויות שמורות